100 днів роботи міського голови і 7 важливих тем для Нікополя, які підняли на прес-конференції

100 днів роботи міського голови і 7 важливих тем для Нікополя, які підняли на прес-конференції | Прихист

18 Березня 2021

Игорь Кобельнюк

Пройшло 100 днів від початку роботи нового міського голови Нікополя Олександра Саюка. З цього приводу 16 березня він зібрав прес-конференцію і відзвітував перед журналістами. Ми відібрали 7 найважливіших тем, які підняв мер.

1. «Горбатий» міст
Збутований у 1964 році шляхопровід, який розташований на вул. Електрометалургів, наразі знаходиться в аварійному стані. Після обвалу Олексіївського мосту у 2020 році «горбатий» міст хотіли закрити для проїзду автомобілів. Але це рішення остаточно не ввели в дію. Поки міст стоїть, однак його капремонт потягне із бюджету не один мільйон гривень.
2. Борги тепломережі
Після ліквідації тепломережі у 2016 році Нікополь залишився з боргами у розмірі 60 мільйонів, які з часом і відсотками зросли до 320 мільйонів.
3. Підтоплення Новопавлівки
Район Новопівлівки знаходиться нижче рівня Каховського водосховища. Щоденно насоси відкачують надлишки води, але обладнання давно потребує оновлення і модернізації. Якщо це не зробити, ще більше домоволодінь району будуть потерпати від ґрунтових вод.
4. Борги “Міськводоканалу”
Комунальне підприємство «Міськводоканал» почало накопичувати борги з 2015 року. Тоді ціни почали стрімко зростати і тариф не покривав всіх витрат підприємства на оплату електроенергії, коагулянтів і зарплат. Складові тарифу дорожчали швидше, ніж приймався новий тариф для населення. Зараз борг підприємства сягає близько 19 мільйонів гривень.
5. Аудит комунальных підприємств
Комунальні підприємства Нікополя прив’язані до міського бюджету. Щоб виявити недоліки в роботі і оптимізувати витрати, потрібно залучати аудиторів.
6. «Екологічні» гроші
Нікополь знаходиться в 30-кілометровій зоні спостереження АЕС. Щороку до міського бюджету надходять так звані «екологічні кошти» у розмірі близько 12 мільйонів гривень. Та питання в тому, куди та нащо доцільніше їх витратити.
7. Район «Світанок»
Покинуті землі на вул. Першотравневій колись використовувались для ведення сільського господарства. Земля належала нікопольській громаді з 1993 року, однак, у січні 2020 року 176 гектари зареєстрували на територіальну громаду села Придніпровське в особі Червоногрігорівської селищної ради. Величезна територія перестала бути частиною Нікополя.
Як коментував ці питання Олександр Саюк, можна подивитися на у сюжеті медіагрупи «Прихист»

Новий міський голова поставив перед собою амбітні завдання не тільки покращити благоустрій міста, а ще й оптимізувати роботу комунальних підприємств. Через рік ми знову повернемось до піднятих тем та побачимо, чи вдасться новій владі досягти намічених цілей. До речі, переглянути всю прес-конференцію можна за посиланням.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини