Якість повітря, онлайн карта радіаційного фону в Нікополі

Карта радіаційного фону

Онлайн карта радіаційного фону та якості повітря в Україні

Щоб знати рівень радіаційного фону та контролювати ситуацію пропонуємо тобі онлайн-мапу. Вона показує радіаційний фон, рівень забруднення повітря, а також пожежі по всій Україні.

Радіаційний фон — норма

  • 0,1-0,2 мк3в / ч — звичайний рівень радіаційного фону, якому кожен з нас піддається щодня;
  • до 0,3 мк3в / ч — нормальний радіаційний фон;
  • 0,3- ,2 – мк3в / ч — підвищений радіаційний фон;
  • понад 1,2-мк3в / ч — небезпечний радіаційний фон.

Що робити при підвищенні радіаційного фону

  • Зайди в укриття, підвал чи всередину будівлі., адже радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівлі.
  • Закрий всі вікна та двері в приміщенні.
  • Підготуй маску, респіратор або ватно-марлеву пов’язку для захисту органів дихання.

Проте пам’ятай, що робити запаси їжі, переховуватися, вживати йод слід тільки у разі реальної загрози. Якщо на території твого міста чи області високий рівень радіації, слідкуй за повідомленнями ДСНС.

Дніпропетровська область– одна з найбільш промислових в країні, на території якої розташовані підприємства чорної металургії, хімічної промисловості, машинобудування. Велика кількість промислових зон створює складні екологічні проблеми і безпосередньо впливає на рівень якості повітря. Також екологічний стан регіону пов’язаний з розташуванням міста на перехресті всіх видів шляхів: автомобільних, водних, залізничних та повітряних.

Джерела погіршення якості повітря.

У зв’язку зі значною кількістю транспортних шляхів у Дніпропетровській області, значний вплив на якість повітря мають саме пересувні джерела. В аналізах повітря зареєстровано перевищення вмісту таких небезпечних речовин, як дрібнодисперсні частки РМ 2.5 та РМ 10 , діоксид вуглецю, діоксид азоту, пари бензину, метану.

Насиченість регіону промисловими підприємствами ставить Дніпро та Дніпропетровську область на перше місце по викидам діоксиду вуглецю та формальдегіду.

Хімічні речовини, які змінюють рівень якості повітря.

Перевищення вмісту вищезазначених речовин у повітрі позначається на стану здоров’я людини. Діоксид вуглецю має токсичну дію, подразнює дихальні шляхи, викликає запаморочення та головний біль. Діоксид азоту особливо небезпечний за наявності в повітрі вихлопних газів. При їх взаємодії утворюється фотохімічний туман – смог. Ця суміш газів має подразнюючий ефект на органи дихання, при підвищенні концентрації отруйної суміші виникає кашель, головний біль, іноді набряк легень. Формальдегід – канцерогенна речовина, має негативний вплив на нервову систему, має подразнюючий ефект на слизові оболонки, вражає дихальні шляхи.

РМ 2.5, за якими проводяться виміри якості повітря на станціях моніторингу, це дрібнодисперсний пил, розміром від 2.5 мкм і менше, знаходиться у повітрі у зваженому стані. Суміш пилу містить хімічні сполуки (аміак, формальдегід), пилок рослин, бактерії, складові речовини тютюнового диму і вихлопних газів. Саме в містах з розвиненої промисловістю суміш дрібнодисперсних часток – найбільш шкідлива сполука, яка має негативний вплив на здоров’я. Дрібні частки пилу проникають в організм, обходячи його природні фільтри (шкіру і дихальні шляхи). Вони викликають подразнення слизової оболонки, провокують сльозоточивість і чихання.