Нова програма медичних гарантій. Скільки коштуватиме лікування інсульту?

Нова програма медичних гарантій. Скільки коштуватиме лікування інсульту? | Прихист

19 Березня 2021

Admin

З 1 квітня стартує нова Програма медичних гарантій, повідомляє сайт НСЗУ. Нову програму удосконалили з урахуванням потреб українців. Зокрема, лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда. Серцево-судинні захворювання є найпоширенішими серед мешканців країни. Їх лікування – довготривале, а смертність складає понад 68%. Тому закладений у програмі тариф на лікування гострого мозкового інсульту залежатиме від обсягу наданої допомоги. Вартість проведення лікувальних ендоваскулярних втручань становитиме 97 000 гривень, а лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії – 54 000 гривень.

За новою програмою медичних гарантій поділятимуть й вартість послуг з лікування гострого інфаркту міокарда. У випадку проведення стентування тариф становитиме 32 000 гривень. При цьому стенти будуть закуповуватися централізовано й не включені до тарифу медичних послуг.
Сьогодні медичну допомогу при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах надає 191 медичний заклад, при гострому інфаркті міокарда – 64 заклади.Метою програми медичних гарантій у 2021 році є стимулювання закладів охорони здоров’я до надання високотехнологічної медичної допомоги. Вона передбачає низьку змін, які поліпшать лікування серцево-судинних хвороб. Також передбачені зміни щодо:
– забезпечення своєчасного знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів;
– чітко розділено, які лабораторні дослідження мають проводитися у цілодобовому режимі;
– з’явилася вимога щодо забезпечення закладом можливості проведення термінових консультацій з лікарями інших спеціальностей, що мають здійснюватися, відповідно до клінічної ситуації.
Заходи з медичної реабілітації мають проводитися з початку стаціонарного лікування. І продовжитися після переведення пацієнта до кардіологічного відділення або центру реабілітації.

Змінилися вимоги й до обладнання. Відтепер у закладі передбачено обов’язкова наявність рентгенівського апарату. Як і раніше,має бути забезпечена координація в наданні допомоги пацієнтам — між закладами первинного, вторинного, третинного рівня та службою екстреної медичної допомоги.
Медичний заклад, що претендує на підписання пакету з лікування гострого інфаркту міокарда, обов’язково повинен мати ліцензію з медичної практики за 3 спеціальностями: кардіологія, анестезіологія, хірургія серця та магістральних судин або інтервенційна кардіологія. Зазначимо, що нові вимоги дають можливість підписати контракт на вищезазначену послугу закладам, які мають ліцензію зі спеціальностями кардіологія й анестезіологія.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини