Верховна Рада збільшила штрафи за перевищення швидкості та водіння на підпитку

Верховна Рада збільшила штрафи за перевищення швидкості та водіння на підпитку | Прихист

16 Лютого 2021

Admin

16 лютого Верховна Рада України у другому читані ухвалила закон, який передбачає збільшення штрафів за водіння авто у нетверезому стані та перевищення швидкості, повідомляє сайт «Українська правда». За нього проголосували 325 депутатів. Прийнятий закон передбачає посилення відповідальності за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Посилення кримінальної відповідальності за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп'яніння, що спричинило тяжкі наслідки. 

Окрім того, збільшується штраф за керування авто на підпитку – від 17 тисяч гривень за перший випадок, до 51 тисячі гривень з позбавленням водійських прав на 10 років за другий, конфіскація авто за третій випадок.
Збільшили штраф і за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год з 510 до 3400 гривень, за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 гривень з позбавленням права керування транспортного засобу на 1-2 роки або без такого.
Прийнятий законопроект передбачає ще збільшення штрафу за керування або передачу керування транспортного засобу особою, яка не має права ним керувати – з 510 до 3400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортного засобу від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу).

Напередодні 14 лютого у Вінниці пройшов автопробіг проти прийняття вищезгаданого законопроекту. У ньому взяли участь близько 200 автівок. На думку організаторів, вже прийнятий законопроект передбачає не тільки підвищення штрафів, а й розширення повноважень поліцейських.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини