Поліція затримала учасників злочинних угрупувань, які займались торгівлею людьми

Поліція затримала учасників злочинних угрупувань, які займались торгівлею людьми | Прихист

11 Лютого 2021

Admin

На Дніпропетровщині поліція затримала організаторів та членів двох злочинних груп, що займались торгівлею людьми. Правоохоронцям вдалося розкрити схему, за якою до злочинців потрапляли у трудове рабство люди з незахищених верств населення, інваліди, залежні від алкоголю й хворі на наркоманію. Окрім того, поліцейські встановили місце знаходження 5 "реабілітаційних центрів" у Дніпрі, Підгородньому та смт. Кіровське.Для прикриття незаконної діяльності організатори заснували громадські організації, які нібито займались лікуванням людей з наркотичною та алкогольною залежністю. Але насправді лікування полягало у читанні лекцій на релігійну тематику та важкій праці. Люди, що потрапляли до "реабілітаційних центрів", не могли самовільно залишити їх. Натомість знедолених направляли на тяжкі неоплачувані роботи.
В рамках розслідування встановлено 10 місцевих мешканців віком від 30 до 40 років. Усі вони були членами злочинних груп та виконували чітко визначені обов'язки. Злочинці контролювали людей, їх побут та умови проживання в реабілітаційних центрах, слідкували за ними під час виконання примусових робіт. Окрім того, злочинці взаємодіяли з посередником, що розміщував оголошення в Інтернеті про надання послуг різноробочих, підсобних працівників й підшукував робочі об’єкти. За кожного наданого працівника фігуранти справи отримували від нього близько 400-500 гривень на добу.
В кінці січня правоохоронці вручили підозру за фактом торгівлі людьми 10 особам – організаторам, співучасникам та посередникам злочинних угрупувань. 4 та 9 лютого біли відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми у складі організованої групи), обвинувальний акт направлено до суду.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини