В Україні відзначають День Гідності та Свободи: історія свята

21.11.2020

В ще недовгій історії незалежної України відбулися дві знакові для нашої держави події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року. На честь цих подій 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко встановив свято День Гідності та Свободи. З того часу цю дату щорічно відзначають 21 листопада.  

Помаранчева революція почалася після того, як в листопаді 2004 після виборів президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів та фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані Незалежності. Згодом результати виборів визнали недійсними і в підсумку повторного голосування президентом обрали Віктора Ющенка.

Через 9 років, 21 листопада 2013 року, розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Спочатку це були здебільшого протести молоді та студентів, які згодом, через жорстокий силовий розгін, почали ставати більш масовими та поширилися по усій країні.

Нікопольці ніколи не залишалися осторонь важливих для державотворення подій. І у 2004, і у 2013 році наші мешканці стояли у Києві під революційними прапорами. Події 2013 та кривавого початку 2014 ще досі живі у пам’яті українців. Це був переломний момент, коли тисячі наших громадян або були особисто присутні на Майдані, або ж спостерігали за подіями через прямі ефіри, які вели як журналісти, так і звичайні українці. В ті страшні зимові дні загинули понад 100 наших співвітчизників.

Цей день завжди урочисто відзначають в Україні. В цьому році, через карантинні обмеження, цей день проходить без зайвих святкувань. Однак в багатьох містах відбулося покладання квітів та молебней на знак того, що ми пам’ятаємо усіх тих, хто віддали своє життя за свободу нашої держави.

Події цих двох революцій показали силу людей, які об’єднуються заради загальної мети, власної гідності, свободи України та її демократичного розвитку. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Поделиться

Admin

Реклама