Свято Колодія: як нікопольці зиму проводжали

Свято Колодія: як нікопольці зиму проводжали | Прихист

01 Березня 2020

Admin

Колодій — свято переходу зими у весну. За легендою, Колодій приїздить на золотій колісниці, на небі простеляється його золота путь. Він розкручує світлі космічні сили — Коло Діє, що символізує світ у русі, у розвитку життя, що цілком відповідає дійствам, образам і змісту свята на честь Сонця. Згодом колодійське свято стали називати масницею. 

Сьогодні на Європейській площі нікопольці відпочивали від душі: сяяло яскраве сонце, посміхались діти, лунала музика та щирий сміх. Весна вже остаточно поселилась і у повітрі, і в серцях містян. 

Впродовж дня організатори бавили нікопольців смачною українською кухнею, козацьким кулішем, прогулянками на конях, концертно-розважальною програмою, фотозонами та дитячими розвагами. 

Родзинкою свята Колодія стало спалення соломяної баби Марени, яка є символом лютої зими. І хоча зима в цьому році більше була схожа на весну, традицію залишили. Адже спалюючи Марену, наші предки спалювали у тому вогні усі хвороби, біди та нещастя. Тож маємо надію, що ця весна стане особливою для кожного з нас. 
Доречі, синоптики повідомляють, що березень у цьому році буде дуже теплим та помірно дощовим.

gallery

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини