77 років тому німці до останнього трималися за Нікополь: чому бої за Нікопольський плацдарм були такими кровопролитними.

77 років тому німці до останнього трималися за Нікополь: чому бої за Нікопольський плацдарм були такими кровопролитними. | Прихист

08 Лютого 2021

Игорь Кобельнюк

Під час Другої світової війни Нікополь понад 900 днів був окупований німецькими військами. За цей час містяни майже кожен день стикалися з реаліями війни: відправленнями у концтабори, розстрілами, голодом, важкими примусовими роботами.  77 років тому війська 3-го та 4-го Українських фронтів звільнили місто від нацистських військ в ході Нікопольсько-Криворізької операції. Битви за звільнення Нікопольського плацдарму були надзвичайно жорстокими і кровопролитними.Однією з ключових точок в обороні противника була так звана висота 167,3 – 16 метровий скіфський курган Нечаєва могила, огляд з якого у ясну погоду досягав 30-ти кілометрів. В битвах за цю висоту загинули та були поховані  приблизно 1 500 радянських воїнів, проте довгі роки на місці цієї битви не було жодного пам’ятного знаку. Відновити імена загиблих та створити меморіал на цьому місці вдалося лише завдяки наполегливості краєзнавця Леоніда Ігнатенка, який багато років свого життя присвятив науково-пошуковій роботі по Нечаєвій могилі.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини