«Позивний Кассандра»: учасниця АТО презентувала в Нікополі книгу спогадів про війну на Сході України

08.06.2019

«Казалось, что я попала в декорации к фильмам о Второй мировой…»

 

7 червня  в Нікополі відбулася презентація книги «Позивний Кассандра: літо 2015» письменниці Оксани Чорної. 
У травні 2014 року вона стала волонтером, а в липні 2015 була мобілізована, прийняла присягу і стала водієм-санітаром з позивним "Кассандра" 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

 


Під час презентації Оксана Чорна показувала унікальні фото та відео матеріали, супроводжуючи кожне поясненнями та особистими спогадами про бойових побратимів, друзів та ворогів.  Багатьох з тих, про кого вона написала, вже немає серед живих. Вони загинули, боронячи Україну.  Книга дуже відверта - авторка прямо каже, що описувала війну такою, як вона є: з героями, подвигами, зрадниками та дезертирами. 


«Ідея книги виникла майже одразу: хотіла написати не просто події, свідком яких я стала, а про людей, героїв, який брали в них участь. Це шанс зберегти історію та історії людей, які там реально були, як вони є, без міфів».
Свій внесок у створення книги вклав і чоловік пані Оксани. Вона розказує, що кожного дня він, як військовий, ставив їй чітку задачу, щоб до дев’ятої вечора було готове нове оповідання. Таким чином, книга була написана приблизно за півроку.

 

«Це реальні історії про бійців та волонтерів, про тих, хто допомагав, рятував, ризикував та ставив чужі життя вищі за свої».

 

Поделиться

Администратор

Реклама