Сотні років боротьби і тепер Українська церква остаточно відділилася від Росії

Сотні років боротьби і тепер Українська церква остаточно відділилася від Росії | Прихист

08 Січня 2019

Администратор

6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви. Нагадаємо, що цей церковний документ підтверджую те, що Українська православна Церква стає дійсно незалежною та легітимною у православному світі, відділеною від Московського Патріархату. З її думкою тепер повинні рахуватися, давати можливість проводити богослужіння на святій горі Афон, у храмі гробу Господнього та у будь-якій помісній православній церкві.

 

З цього приводу у понеділок, 7 січня, Благочинний Нікополя та району ієромонах Меркурій (Скороход) провів прес-конференцію для місцевих журналістів. По-перше, отець Меркурій наголосив, що ця перемога оплакана великою ціною, кров’ю наших хлопців, захисників та воїнів, що на протязі віків покладали свої життя заради нашої духовної перемоги. Незважаючи на те, що в нашому місті діє лише чотири храми православної церкви України, які розташовані у пристосованих для цього приміщеннях, вони звершують свої богослужіння і щоденно відкриті для кожного. Говорячи про досить непрості міжконфесійні стосунки, ієромонах зауважив, що: «наша задача сьогодні не провокувати, не розпалювати міжконфесійні ворожнечі, а навпаки знаходити спільні знаменники для того, аби знайти те, що нас об’єднує».

 

Українська православна Церква Московського Патріархату тепер повинна за декілька місяців (від 4 до 9) переєструватися та увійти до тепер уже канонічної незалежної УПЦ з центром у Києві або відділитися від нашої національної церкви, ставши іноземною релігійною організацію с центром, який керується з Москви. Після цього, в разі приєднання до УПЦ (КП) всі храми, які належать до архітектурних державних пам’яток також можуть перейти до керування Київським Патріархатом. На думку юриста Володимира Федорова, це буде проходити у рамках діючого закону, а прийняття остаточного рішення буде покладено на державні органи влади. Можливі у рамках громадських слухань. Відповідаючи на запитання присутніх, організатори запевнили, що ніяких силових захватів храмів не буде. На це немає ні сил, ні бажання.

 

Ми бачимо, що в Україні політичне відділення проходить паралельно з відділенням на духовному рівні. Як зауважили присутні, прихильність певній релігії здавна була невід’ємною частиною існування нашої нації, а отже і наша церква повинна бути дійсно національною, з центром на тій території, де ми проживаємо.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини