Як пройшла остання сесія 2017 року?

Як пройшла остання сесія 2017 року? | Прихист

26 Грудня 2017

Администратор

IMG_094722 грудня відбулась 29-та сесія Нікопольської міської ради VII скликання. На сесії були присутніми 39 депутатів, з 42-х.  Того дня, на сесія не прийшли: Павло Андрощук, Сергій Марченко та Юлія Мотриченко.

Перед початком пленарного засідання міський голова Андрій Фісак вручив орден «За мужність» III ступеня учаснику бойових дій у зоні АТО, молодшому сержанту Віталію Мухіну. Захиснику вручили нагороду за особисту мужність і самовідданість виявлених у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України та вірність військовій присязі. Після нагородження депутати перейшли до розгляду порядку денного. Слід зазначити, у той день остання сесія 2017 року була найдовшою у цьому році і  закінчилась близько 15.00.

IMG_0950Спочатку депутатський корпус розглянув земельні питання. Далі, наші обранці затвердили внесення змін та доповнень до заходів Програми соціального захисту населення «Турбота» на 2016-2018 роки. Окремим пунктом у порядку  денному  пропонувалось розглянути заходи на 2018 рік у вищезгаданій програмі. Депутатський корпус прийняв схвальне рішення відносно даного питання і ухвалив рішення  про надання одноразової матеріальної допомоги членам сімей військовослужбовців,  які приймали безпосередню участь у зоні АТО та загинули, або померли в наслідок поранень, каліцтва, контузії, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини чи при виконанні обов’язків військової служби.
Нарешті, депутатський корпус прийняв  Статут територіальної громади міста Нікополя в новій редакції. Нагадаємо, восени  відбулись громадські обговоренні щодо нього (https://www.youtube.com/watch?v=ton-0LnRJxY&t=9s). Відразу після прийняття Статуту , були внесені зміни до  «Програми сприяння громадянській активності у розвитку території міста Нікополя на 2013-2021 роки»  зі змінами, затвердженої рішення  міської ради від 22.21.2016 року.

IMG_0956На останній сесії, депутати проголосував за надання грошової допомоги мешканцям міста. Голова фракції «Укроп», Дмитро Бичков підняв питання щодо надання  допомоги важкохворим нікопольцям, згадавши випадок маленької дівчинки Марії Борисенко, якій потрібна операція на вушках. На щастя, гроші на операцію вже є завдяки благодійнику Кристофору Райфу.  Проте, депутат запропонував міському голові надалі допомагати мешканцям міста  зі складними операціями. Андрій Фісак зазначив, можна спробувати об’єднати усі благодійні організації міста. При цьому, очільник навів приклад роботи координаційного центру, який працював у міськвиконкомі на початку бойових дій на Донбасі. Також,  голова містам сказав, що за допомогою в цьому році до депутатів вернулося більше 1,7 тисячі нікопольців з проханням виділити кошти на загальну сумму 2,7 млн грн. Міська влада виділяла допомогу мешканцям міста, але не в повному обсязі. До того ж, йому відомо, що окрім  благодійника з Німеччини нашим землякам, яким потребувалось дороге лікування допомагали депутати й бізнесмени.
IMG_0953

Груднева сесія запам’ятається  Нікополю переходом Дениса Гришина і  Максима Юхно до  бюджетної комісії  Впродовж останніх місяців вони намагались перейти до цієї комісії але їх колеги не підтримували цей перехід. В ході голосування у чотирьох депутатів зависли планшети і вони не змогли проголосувати. Зокрема у Олександр Рибакова і Тараса Чікова. Олександр Рибаков наполягав на переголосуванні даного питання але головуючий, сказав, що збій в системі не вплинув на голосування в цілому і переголосовувати його не будуть.

Цього ж  дня, депутатський корпус надав згоду ГС «Асоціація бойових дій Нікопольщини» в безоплатне строкове користування на території бази відпочинку «Комунальник».  Також, депутати надали згоду на придбання квартир для дітей-сиріт.

Проголосували й за утворення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування  громадської ради при Нікопольській міській раді.

IMG_0965

Одним із найгучніших питань довгої сесії було надання згоди на придбання  до комунальної власності територіальної громади м. Нікополя нежитлових будівель, що знаходяться на пр. Трубників, 48б( стадіон  «Трубник»).  А саме: спортивного павільйону, слюсарної майстерні та тенісного корту. Депутати не захотіли приймати рішення щодо  купівлі частин стадіону не розібравшись у ньому.  Проте проти купівлі стадіону були не всі депутати. Так, Олександр Рибаков намагався запевнити своїх  колег, що стадіон потрібний, наводячи досягнення  спортсменів.  Але його слова були марними. Депутати від фракції «Укроп» не голосували зовсім за дане рішення, а депутати від фракції «Відродження»  утримались. Перед голосуванням останні попросили навіть перерву, аби прийняти рішення, як вони будуть голосувати. А ось, наші обранці дали згоди на створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».  Розглядаючи питання, депутати  підтримали пропозицію Дмитра Бичкова, щодо включення до комісії з обрання директору закладу депутатів міськради.

Перед схваленням бюджету депутатський корпус схвалив декілька міських програм. А саме: Програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2018-2020 роки, міську програму «Екологія 2018-2022», програму «Соціальна підтримка сім’ї, дітей та молоді та організація оздоровлення і відпочинку дітей в м. Нікополі на 2018-2022 роки», програму соціально-економічного  та культурного розвитку міста на 2018 рік. В кінці сесії депутати ухвалили  бюджет міста на 2018 рік.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини