Понад 500 фіктивних інвалідностей і 200 мільйонів прибутку: у Запоріжжі викрили масштабну схему

Понад 500 фіктивних інвалідностей і 200 мільйонів прибутку: у Запоріжжі викрили масштабну схему | Прихист

11 Травня 2026

Влад Папко

За даними Національної поліції України, правоохоронці викрили масштабну корупційну схему у медзакладах Запоріжжя, учасники якої заробили понад 200 мільйонів гривень на оформленні фіктивних інвалідностей для військовозобов’язаних.

Серед фігурантів справи — завідувачка відділення комунального медзакладу, виконувач обов’язків заступника медичного директора профпатологічного закладу столиці, колишня працівниця Держпраці та посередники.

За версією слідства, чоловікам за 420 тисяч гривень оформлювали підроблені медичні документи, які ставали підставою для отримання групи інвалідності нібито через професійне захворювання. Це дозволяло отримати відстрочку від мобілізації, підвищені пенсійні виплати та право виїзду за кордон.

Правоохоронці встановили щонайменше 32 задокументовані випадки. Водночас, за попередніми даними, лише у 2025 році учасники схеми могли оформити близько 500 фіктивних інвалідностей.

Під час 45 обшуків у Запорізькій, Львівській та Київській областях поліцейські вилучили понад 7,3 млн грн готівки, медичну документацію, печатки, комп’ютерну техніку, телефони та інші докази.

Шістьом учасникам схеми вже повідомили про підозру. Також арештовано майно фігурантів на понад 20 млн грн, зокрема автомобілі та нерухомість.

photo_2026-05-11_09-37-59 (2) photo_2026-05-11_09-37-59 (3) photo_2026-05-11_09-38-00 (3) photo_2026-05-11_09-38-00 (4) photo_2026-05-11_09-38-00 (5) photo_2026-05-11_09-38-00

Коментарі
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Інші новини
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x