Бойові “Кажани” — дрони, які нищать окупантів

Бойові “Кажани” — дрони, які нищать окупантів | Прихист

12 Травня 2023

Анна Целуйко

Перші кадри на відео — це робота ударного дрону “Кажан”. Він зроблений в Україні і наразі допомагає військовим нищити техніку окупантів. Цей безпілотник здатний піднімати боєприпаси, вагою до 20 кг, і розвивати швидкість до 120 км/год, він також оснащений камерою з тепловізором, що дозволяє йому відпрацьовувати ворожі позиції навіть вночі.

Image80

Наприкінці лютого цього року за допомогою у придбанні такого БПЛА до депутата Нікопольської міської ради Вадима Колесника звернулися військовослужбовці, які знаходяться на Запорізькому напрямку. Через те, що “Кажан” доволі дороговартісний прилад, було прийнято рішення оголосили про збір коштів. Однак донати надходили повільно, а коптер потрібен був терміново. Тому за підтримки депутатів та міських голів Нікополя та Покрова гроші за закупівлю безпілотників виділилися з бюджетів цих міст — по 668 тисяч гривень.

Після оприлюднення інформації про передачу “Кажанів” нашим захисникам, деякі телеграм канали розгледіли в цьому корупцію, порівнюючи вартість закупівлі дронів у Дніпрі та Нікополі. Для того, щоби розібратися чи відповідають ці звинувачення дійсності, ми зв’язалися з керівником компанії “Реактивні дрони”, аби він дав пояснення щодо проведення тендерів.

кажан

За час повномасштабного вторгнення виробники “Кажанів” передали на передову більше чотирьохсот безпілотників. Окрім того, саме ці дрони будуть використовуватися в новозформованих ударних ротах.

Варто зазначити, що у компанія-виробник також проводить практичні заняття та навчає “пілотів” управлінню БПЛА. Інструктори кажуть, щоб повноцінно навчитися працювати із “Кажаном” потрібен місяць.

На останок хочеться зазначити, маніпуляції на темі війни та уявні викриття виглядають як зрада. Особливо, коли це роблять анонімні канали. Наступного разу радимо ставити питання щодо необхідності того чи іншого спорядження саме військовим. Бо вони точно скажуть, скільки життів змогли врятувати за допомогою “Кажанів”, автівок, генераторів чи тепловізорів. І ціна цих життів точно більша за 668 тисяч гривень.

Коментарі
5 2 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Інші новини
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x