Традиційно на наступну неділю після Великодня віряни вшановують пам’ять померлих родичів. Одним із головних атрибутів, яким люди прикрашають могили, – квіти. Здебільшого пластикові.
Священнослужителі ж кажуть — неживі композиції не несуть жодної релігійної символіки.
Не дивлячись на постійні загрози обстрілів та повітряні тривоги, на нікопольських ринках людно. Містяни готуються до поминальних днів та обирають квіти. Здебільшого, пластикові, бо вони дешевші та й простоять довше.
Думка, що живі квіти значно дорожче, не завжди відповідає дійсності. Наприклад, вартість тюльпанів стартує від однієї гривні, букет нарцисів можна придбати за 30. Різниця в ціннику між штучними та живими квітами — мінімальна, однак естетичніше та екологічніше виглядатимуть композиції зі справжніми барвінками, ірисами чи маками.
На противагу тоннам пластикового сміття, яке забруднює навколишнє середовище, пропонуємо звернути увагу на недорогі та не вибагливі у догляді килимкові та пучкові квіти, невеликі дерева чи чагарники.
Варто зазначити, що останні декілька років в деяких містах України продаж штучних квітів взагалі заборонено. Саме через їх загрозу для навколишнього середовища — як стверджують екологи, пластик може розкладатися до 100 років. Тож тимчасова краса в перспективі може стати просто вбивчою.