Найстрашніша ніч у новітній історії: рік тому окупанти захопили ЗАЕС

Найстрашніша ніч у новітній історії: рік тому окупанти захопили ЗАЕС | Прихист

04 Березня 2023

Влад Папко

Рівно рік тому, 4 березня 2022 року, російські окупанти прорвалися до міста Енергодар і захопили територію найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС. Перед тим вони її обстріляли, внаслідок чого відбулося займання будівлі навчально-тренувального центру та прохідної. Через активні бойові дії біля станції пожежники не могли прибути на територію АЕС, проте згодом рятувальників було допущено до місця займання.

3 березня 2023 року, напередодні року з моменту захоплення президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в Києві зустрівся з колективом ЗАЕС.

«Через окупацію Запорізької станції російськими військовими зруйновано дуже багато життів… Окупантам на станції не місце, і працівники продовжують вірити в перемогу та чекати звільнення ЗАЕС і Енергодара. Ми залишаємося з нашими людьми! Станцію неодмінно деокупують – правда переможе, і ми повернемося на Запорізьку атомну станцію», – наголосив керівник Компанії.

Профспілка ДП «НАЕК «Енергоатом», зазначив її голова Олексій Лич, оперативно долучилася до евакуації людей, які постраждали від російської окупації, та продовжує їх підтримувати і на підконтрольній Україні території. А міський голова Енергодара Дмитро Орлов, подякувавши присутнім за віру в Україну, запевнив, що після перемоги «всі плани, які мало наше місто, обов’язково будуть втіленні в життя».

Вже рівно рік Запорізька АЕС – найбільший атомний об’єкт Європи – окупована російськими військовими. Цинічні дії ядерних терористів, які перебувають на атомній станції, загрожують жахливими наслідками – світ весь час під загрозою. Всі трагічні події – обстріл, окупація й подальші гіркі реалії життя Запорізької АЕС та її міста-супутника хронологічно відтворені у стрічці «Ядерний шантаж», допрем’єрний показ якої відбувся під час заходу.

Як відбувалося захоплення ЗАЕС та до чого може призвести ядерний шантаж з боку росіян – дивіться у фільмі

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини