Фонд Віктора Пінчука системно допомагає вимушеним переселенцям на Нікопольщині

Фонд Віктора Пінчука системно допомагає вимушеним переселенцям на Нікопольщині | Прихист

09 Березня 2023

Admin

У громадах Нікопольського району зараз проживає понад 30 тисяч вимушених переселенців. Тим, хто найбільше постраждав від війни, системну допомогу надає Фонд Віктора Пінчука та міжнародна благодійна ініціатива Ukraine Relief Fund. У лютому 5 400 наборів першої необхідності отримали вимушені переселенці, які знайшли прихисток в громадах Нікопольського району.

Фото 107

Один з ключових напрямків роботи благодійного фонду – забезпечити людей речами першої необхідності, зокрема продуктами тривалого зберігання та засобами гігієни. Багатодітна мати Марина каже – у наборі є все необхідне для дітей-підлітків, від м’ясних консервів до солодощів. З меншими дітьми в квітні минулого року вона виїхала з-під Ізюма до міста Покров. Старший син звільняв рідну Харківщину і зараз захищає Україну на Донеччині. 

«Виїжджати було дуже страшно. Перша спроба провалилась – були надто сильні обстріли, до рідного селища ми не повернулись, але поїхали до Куп’янська. Пробули там кілька днів без світла та води і вирішили знову ризикнути – російська техніка продовжувала пхнути. Нам з дітьми пощастило проїхати всі 9 блокпостів – на той час вже нікого не випускали», – згадує Марина і дякує за постійну підтримку. 

Пані Вікторія виїхала на Нікопольщину з селища Осокорівка, повертатись поки що немає куди.

“Дома розбиті, немає дахів. Там “фосфорками” спалили покрівлю, там танк чи “Град” вдарив. Жодного вцілілого будинку не залишилось”, – каже Вікторія, яка прийшла на пункт видачі разом з маленькою донькою.

До складу кожного гуманітарного набору входить борошно, крупи, макарони, олія, цукор, м’ясні та рибні консерви, цукерки, чай, а також мило, пральний порошок та інші миючі засоби. Для немовлят також можна отримати дитяче харчування за віком.

Фото 154

Системну роботу у Нікопольському районі Фонд Віктора Пінчука розпочав у грудні минулого року. Окрім гуманітарних наборів першої необхідності, адресну допомогу отримують багатодітні родини та люди з інвалідністю. Також благодійний фонд створює належні умови в шелтерах: проводить реконструкцію приміщень та забезпечує необхідною побутовою технікою. На початку зими на Нікопольщині понад 300 родин переселенців, які оселились у селах, забезпечили дровами для опалення будинків. 

Проект реалізується в рамках спільної благодійної ініціативи Ukraine Relief Fund,  заснованої Віктором і Оленою Пінчуками та Фондом Віктора Пінчука, Еріком і Венді Шмідт та Schmidt Futures, Робертом Ф. Смітом та Vista Equity Partners, Minderoo Foundation Ендрю та Ніколи Форрестів, Біллом Фордом та General Atlantic Foundation.

Розміщено на правах реклами

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини