Скидання води на Каховській ГЕС — це навмисні дії окупантів

Скидання води на Каховській ГЕС — це навмисні дії окупантів | Прихист

08 Лютого 2023

Влад Папко

Умисні дії окупантів можуть порушити роботу Запорізької АЕС та водопостачання у багатьох містах.

За спостереженнями “Укргідроенерго”, скидання води на Каховській ГЕС пов’язане не з її пошкодженням, а з навмисними діями російських окупантів, які відкрили шлюзи станції, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими.

Неконтрольоване скидання води на окупованій Каховській ГЕС призводить до стрімкого зниження води в Каховському водосховищі і загрожує безпечній роботі Запорізької АЕС, а також водопостачанню низки українських міст. Про це 7 лютого повідомила Запорізька ОВА за підсумками позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Каховська ГЕС

“Значне зниження рівня води в Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на ЗАЕС. Рівень у 13,2 м мінімальний для забору води в охолоджувальний резервуар. У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи”, — заявив перший заступник начальника Запорізької ОВА Геннадій Тимченко.

За його словами, на сьогодні проблем із водозабором у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС немає, але рівень води в нижньому б’єфі неконтрольовано знижується.

“Через це великі населені пункти, які беруть воду з нижнього б’єфа, зокрема Енергодар, Мелітополь і Бердянськ, уже сьогодні зіткнулися з проблемою водопостачання”, — пояснив чиновник.

Підкреслюється, що особливо гостро питання водопостачання виникне влітку, коли природний рівень води значно знижується.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що необхідно невідкладно вжити заходів щодо підготовки інфраструктури й обладнання до зниження рівня води, а також шукати варіанти комплексного вирішення проблем.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини