Прилади, які витрачають наші гроші: як заощадити на рахунках за електрику

Прилади, які витрачають наші гроші: як заощадити на рахунках за електрику | Прихист

18 Лютого 2023

Влад Папко

Проблеми з електроенергією полягають не лише в тому, що її будь-якої миті можуть відключити – навіть якщо ситуація повністю налагодиться і вимкнень світла не буде, на перший план висувається питання її вартості. Рахунки за електроенергію приходять чималі.

Проблема економії електроенергії непокоїть не лише українців, британці, наприклад, теж переймаються питаннями розумного споживання та економії.

Видання Еxpress.co.uk проаналізувало, які прилади в наших оселях споживають найбільше електроенергії, та попросило експертів поділитися рекомендаціями щодо того, на чому і як можна заощадити. На думку експертів, мільйони людей могли б заощадити гроші на своїх рахунках за електроенергію, використовуючи кілька побутових приладів більш ефективно й економно.

На першому місці в переліку найдорожчих предметів побуту – пральні, посудомийні та сушильні машини.

9ccd6a97e3bb103839cd0e5508e08570

Енергія, необхідна для нагрівання води, яку вони використовують, збільшує споживання електрики, що робить їх дуже енергоємними побутовими приладами. Якщо ви пратимете одяг за низької температури, це може допомогти знизити споживання енергії.

Та сама порада стосується й посудомийної машини. Використовуйте екорежим, якщо він є, і спробуйте почекати, поки вона повністю не заповниться.

Наступними в переліку йдуть холодильники та морозильники.

68b93619c58feae103d69be3807e7eff

Через особливості в їх роботі ці прилади повинні залишатися увімкненими весь час, тому вони постійно споживають енергію для підтримування постійної температури. Вони також є одними з найдовговічніших приладів в оселях, оскільки термін служби типового холодильника з морозильною камерою становить близько 17 років. Оскільки вони працюватимуть 24 години на добу і можуть прослужити вам 17 років, інвестування в енергоощадні холодильні пристрої принесе величезну вигоду. Коли ви збираєтеся придбати новий холодильник або морозильник, треба вибрати такий енергоощадний варіант.

Ноутбуки, телевізори та ігрові консолі посідають третє місце.

3628338e3e91b3e18813d0df7d0480f3

Деякі з найстаріших порад щодо економії залишаються актуальними й до сьогодні: не забувайте за можливості вимикати свої пристрої з режиму очікування. Якщо настав час для нового телевізора, шукайте найекономічніший і найдоступніший за ціною або виберіть екран меншого розміру, щоб заощадити на експлуатаційних витратах.

Одразу після електроніки йде освітлення.

b19e8d0b9fd255f8239f6bf8675d707d

Одним із перших способів заощадити на освітленні є заміна галогенних ламп на світлодіоди. Вони бувають різних відтінків – від холодних до теплих, що дозволяє створити світловий ефект, який ви хочете бачити у своєму помешканні.

Крім заміни лампочок, варто вимикати світло, коли воно не використовується або коли ви виходите з кімнати. Навіть якщо ви користуєтеся енергоощадними лампами, світло вимикати за собою все ж варто.

Значна кількість електроенергії витрачається на живлення кухонних приладів, включно з плитою, духовкою, чайником та мікрохвильовою піччю.

e7a2828762f1af19af196964847f2a78

Фахівці порадили використовувати мікрохвильову піч замість духовки завжди, коли це можливо, оскільки мікрохвильовки ефективніші, ніж духовки – вони нагрівають лише їжу, а не повітря всередині.

Намагайтеся не переповнювати чайник, а наливати до нього саме стільки води, скільки плануєте використати.

 

 

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини