Проти екс-очільника Дніпропетровщини Резніченка відкрито 8 кримінальних проваджень

Проти екс-очільника Дніпропетровщини Резніченка відкрито 8 кримінальних проваджень | Прихист

20 Лютого 2023

Влад Папко

За результатами виїзного засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради відкрито низку кримінальних проваджень щодо зловживань з боку керівництва Дніпропетровської облдержадміністрації. Про це повідомило джерело «Наших грошей» в регіоні.

Всі кримінальні провадження відкрито 10 лютого, на наступний день після засідання ТСК. Відомості в реєстр внесено слідчими Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській області. Його з 2020 року очолює Анатолій Щадило. Він очолює місцеву поліцію весь час, поки керівником обладміністрації був Валентин Резніченко, якого парламентарі і підозрюють в участі у розкраданнях.

Одне кримінальне провадження відкрито за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Дніпропетровської обласної адміністрації, які отримали в якості гуманітарної допомоги 11,5 тис. ноутбуків та в подальшому розпорядилися ними на власний розсуд.

Друге — за фактом зловживання службовим становищем колишнім начальником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком. Слідчі вважають, що він з корисливих мотивів видав розпорядження № 36/0/527-22 від 10.03.2022 та №46/0/527-22 від 15.03.2022 про примусове відчуження зерна пшениці у суб’єктів господарювання та його подальшу передачу на зберігання до ТОВ «ДМК Дніпромлин».

Третє — відкрито за фактом внесення посадовими особами Дніпропетровської ОВА інформації до системи «Шлях» щодо 1 369 осіб, з яких скористалися можливістю виїхати за кордон 725 осіб, з яких 53 особи не повернулися на територію України, 100 особам відмовили в перетині державного кордону працівники Державної прикордонної служби.

Четверте — за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Дніпропетровської обласної адміністрації, які отримали 700 кілограмів бронежилетів і розпорядились ними на власний розсуд.

П’яте кримінальне провадження відкрито за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Дніпропетровської обласної адміністрації, які в якості гуманітарної допомоги отримали автомобіль Toyota Land Cruiser 200 та Toyota Hilux. Їх було взято на облік та в подальшому використано не за призначенням.

Також прокуратурою Дніпропетровської області відкрито провадження щодо підписання Резніченком розпорядження про призначення Олександра Вілкула головою військової адміністрації Кривого Рогу.

Окрім того, слідче управління ГУНП у м. Києві відкрило провадження щодо підписання Резніченком договору про оренду складських приміщень, на які витрачалося 42 млн грн бюджетних коштів на місяць.

І наостанок, НАБУ розслідує провадження щодо привласнення коштів керівництвом департаменту ЖКГ ОВА на будівництві доріг».

Цікаво, що в цих провадженнях з’явилися нові фігуранти: Олександр Вілкул, якого Резніченко всупереч закону поставив керувати Кривим Рогом; Геннадій Корбан, у якого ОВА орендувала складські приміщення начебто під гуманітарну допомогу; Володимир та Леонід Дубинські, а також Максим Беспальчук у справі про будівництво доріг.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини