Як правильно користуватися генераторами — поради ДСНС

Як правильно користуватися генераторами — поради ДСНС | Прихист

09 Лютого 2023

Влад Папко

Ми продовжуємо публікацію циклу відеороликів від ДСНС про те, як правильно користуватися опалювальними та освітлювальними приладами та предметами побуту.

Раніше ми повідомляли про те, як потрібно поводитися зі свічками. Тепер на черзі генератори.

Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання. Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів) має бути не менше 6 метрів. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами жилої зони. У випадку проливу палива посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

У разі загорання генератора кожний громадянин зобов’язаний: негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101, вжити (за можливості) заходів щодо гасіння пожежі. В таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В. Також у інших ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор.

Генератор

Забороняється під час використання генераторів вносити зміни в конструкцію генератора, розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей; палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора; відкривати кришку баку при працюючому генераторі; заправку генератора при працюючому або не охолодженому двигуні; об’єднувати генератори у ланцюг; змішувати різні види мастила та палива; перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини