І нехай ця подія сталася ще два дні тому, проте відмітити професіоналізм працівників швидкої все одно потрібно. Про цей випадок на своїй сторінці в фейсбук розповів директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Радій Шевченко.
19 січня на номер «103» зателефонував чоловік, який поскаржився на сильний біль в грудній клітці. До нього негайно виїхала бригада ЕМД.
“Хворий відкрив двері своєї квартири, сів на диван, почав розповідати медпрацівникам про своє самопочуття і раптово втратив свідомість. Було констатовано клінічну смерть.
Медпрацівники одразу ж розпочали заходи із серцево-легеневої реанімації. Водій допоміг їм швидко доставити в квартиру із автомобіля всю необхідну апаратуру. Тричі провели електродефібриляцію, добилися відновлення серцевого ритму, через 12 хвилин від початку реанімаційних заходів, хворий прийшов до тями. Медики продовжуючи лікування пацієнта, викликали собі на допомогу бригаду інтенсивної терапії, яка прибула через 9 хвилин. Хворого підготували до госпіталізації.
Підчас транспортування у хворого знову виникла зупинка серцевої діяльності і знову ж на екрані монітора електродефібрилятора вималювалася великохвильова фібриляція шлуночків. Після єдиного сеансу дефібриляції ритм у хворого відновився, реанімаційні заходи тривали 2 хвилини. Пацієнта доставили в стаціонар, передали медичним працівникам реанімаційного відділення Нікопольської міської лікарні № 4. Велика подяка всім за чітку, організовану роботу, за порятунок людини”, — написав Радій Шевченко.