Скандал довкола продуктових контрактів: звільнено директора департаменту закупівель Міноборони

Скандал довкола продуктових контрактів: звільнено директора департаменту закупівель Міноборони | Прихист

25 Січня 2023

Влад Папко

Окрім заступника міністра оборони Шаповалова, після скандалу довкола закупівель продуктів харчування для військових звільнено також директора департаменту закупівель Міністерства оборони Хмельницького.

Про це повідомила у фейсбуці голова антикорупційного комітету ВРУ Анастасія Радіна.

Вона нагадує, що з колегами із антикорупційного комітету заслухала міністра оборони щодо закупівель харчування для військових.

Радіна виділила кілька проміжних підсумків:

— за словами міністра, наразі харчування військових здійснюється за контрактами минулого року;
— за розумінням нардепки, оприлюднений журналістами документ відповідає додатку до одного із нових контрактів Міноборони, які ще не вступили в силу. Міноборони повідомили, що у цьому та інших контрактах ними виявлено помилки і для їх виправлення відбуваються перевірки та експертиза цін;
— міністр не має юридичних претензій до автора журналістського розслідування. Натомість, звільнено директора департаменту закупівель міністерства оборони Хмельницького і профільного заступника міністра Шаповалова;
— ціни в контрактах, які ще не вступили в силу і перебувають на експертизах – різні у різних постачальників, проте деякі ціни справді відрізняються від ринкових не в кращий бік. Міністерство пояснює це складовими послуги харчування, зокрема транспортними послугами та “припуском” на інфляцію.

звільнено директора департаменту закупівель Міноборони
Звільнено директора департаменту закупівель Міноборони

“Чи це означає, що питання вичерпано? Ні. Час змінювати підхід до закупівель. Держава не має витрачати час і гроші на експертизу цін після укладання угод (і після публічного скандалу чи то справді виявлення помилки). І закупівлю товару можливо і необхідно побудувати так, щоб ціни все ж наближался до ринкових, а не зростали за рахунок додаткових послуг і ще невідомо чого”, — йдеться у повідомленні.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини