Маємо серйозний дефіцит генерації: у Yasno розповіли про ситуацію в енергосистемі

Маємо серйозний дефіцит генерації: у Yasno розповіли про ситуацію в енергосистемі | Прихист

28 Січня 2023

Влад Папко

У вихідні ліміти споживання електроенергії зазвичай збільшують, але не цього разу. Нині серйозний дефіцит генерації.

В енергосистемі України зараз значний дефіцит. Про це повідомив СЕО енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко, закликавши користувачів бути економнішими.

Він зазначив, що у вихідні ліміти споживання електроенергії зазвичай більше, але енергосистемі зараз не вистачає близько 5 ГВт вдень та 3 ГВт уночі для повноцінної роботи (для порівняння: одна квартира в середньому споживає 6-8 КВт на добу).

За словами Коваленка, зменшити дефіцит можна декількома способами: ремонт пошкоджених потужностей, який стає дедалі важчим після кожного російського удару, повернення енергооб’єктів з тимчасово захоплених росіянами територій та імпорт електроенергії.

Як відомо, з жовтня 2022 року росія почала масовано атакувати Україну ракетами та дронами. Основною метою стали об’єкти критичної та енергетичної інфраструктури.

Внаслідок цих терористичних атак з боку країни-агресора в енергосистемі України виник серйозний дефіцит потужностей, через що по всій країні регулярно проводяться планові та аварійні відключення світла.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини