Обстріли ЗАЕС: у МАГАТЕ заявили про вибухи поблизу ректорів

Обстріли ЗАЕС: у МАГАТЕ заявили про вибухи поблизу ректорів | Прихист

21 Листопада 2022

Влад Папко

Останні обстріли Запорізької АЕС призвели до вибухів поблизу реакторів. Ядерного інциденту не сталося, але наступного разу може так не пощастити. Про це у неділю, 20 листопада, заявив гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.

“Обстріли майданчика Запорізької АЕС учора ввечері та сьогодні вранці призвели до пошкодження будівель, систем та обладнання, причому деякі вибухи сталися поблизу реакторів”, – йдеться у заяві.

Також у МАГАТЕ повідомляють, що рівень радіації на майданчику залишався в нормі, повідомлень про жертви не надходило. Зовнішні джерела електропостачання ЗАЕС, які вже кілька разів виводилися з ладу під час війни, також не постраждали.

Зазначається, що керівництво об’єкта повідомило про пошкодження у кількох місцях, включаючи будівлю для зберігання радіоактивних відходів, спринклерні системи водойми-охолоджувача, електричний кабель до одного з реакторів, резервуари для зберігання конденсату, а також міст між іншим реактором та його допоміжними будівлями.

“Нам вкотре пощастило, що потенційно серйозного ядерного інциденту не сталося. Наступного разу може не пощастити. Ми повинні зробити все можливе, щоб наступного разу не було”, – сказав Гроссі.

Він додав, що проводить активні консультації зі світовими лідерами щодо останнього обстрілу ЗАЕС та наполягає на тому, що узгодження та впровадження зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС має відбутися вже зараз.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини