Цього тижня МАГАТЕ проведе консультації щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС

Цього тижня МАГАТЕ проведе консультації щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС | Прихист

20 Вересня 2022

Влад Папко

Генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Гроссі цього тижня вирушить до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку для проведення консультацій на високому рівні щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької атомної електростанції, яка систематично піддавалась обстрілам протягом останніх місяців.

Гендиректор МАГАТЕ зауважив, що хоча останніми днями на ЗАЕС обстрілів не було, вони продовжуються на прилеглій до атомної станції території: «Ми зосередили увагу на терміновій необхідності вжиття заходів для запобігання ядерній аварії на Запорізькій атомній електростанції в Україні, встановивши на ній присутність МАГАТЕ на початку цього місяця. Але вибух біля Південноукраїнської атомної електростанції демонструє потенційну небезпеку на інших ядерних об’єктах країни».

Рафаель Гроссі наголосив, що будь-які військові дії, які загрожують ядерній безпеці, є неприйнятними і мають бути негайно припинені.

При цьому окупанти щодня обстрілюють громади Нікопольського району як з території самої ЗАЕС, так і з міста Енергодар. Станцію рашисти теж обстрілюють самі, використовуючи ці обстріли, щоб “узаконити” свої дії по вогневому враженню міст та сіл Нікопольщини.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини