29 вересня вшановують роковини трагедії в Бабиному Яру

29 вересня вшановують роковини трагедії в Бабиному Яру | Прихист

29 Вересня 2022

Влад Папко

Поза Україною Бабин Яр відомий саме через масові розстріли різних національностей, здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.

Ці трагічні події відомі як символ “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення населення. Жертвами злочину стали тисячі людей – військовополонених і цивільних громадян, серед яких представники єврейської національності й ті, хто намагався їх урятувати. За офіційними історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки від вступу нацистів та їхніх союзників до Києва вересні 1941-го і до завершення окупації міста в листопаді 1943 року.

Трагедія Бабиного Яру повторилася через 81 рік у центрі Європи, злочинці, які влаштували два геноциди у 1941-му та 2022-му, – однакові і їм дорога до міжнародного трибуналу, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“У роки Другої світової війни Бабин Яр у Києві став місцем великої трагедії. Місцем, де за кілька днів у 1941 році нацисти розстріляли більш ніж 30 тисяч київських євреїв… Через 81 рік в Україні, у центрі Європи, це знову повторилося. Розстріли, масові поховання”, – написав Шмигаль у телеграм-каналі.

За його словами, за два роки нацистської окупації кількість жертв в урочищі Бабин Яр сягнула 100 тисяч людей різних національностей.

“Здавалося, це жахіття залишилося назавжди в минулому. Але через 81 рік в Україні, у центрі Європи, це знову повторилося. Розстріли, масові поховання. Ті, хто влаштовував геноцид у 1941-му, і ті, хто влаштовує геноцид у 2022-му, – однакові злочинці, яким дорога лише до міжнародного трибуналу”, – наголосив український прем’єр.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші новини