Навчання на режисера: досвід та поради студентів із Нікополя

Навчання на режисера: досвід та поради студентів із Нікополя | Прихист

10 июня 2021

Admin

Сьогодні розглянемо ще одну цікаву професію — режисер. Два студенти, що народились та виросли у Нікополі, розповіли медіагрупі “Прихист” цікаві подробиці свого навчання у київських вищих закладах освіти.

Дар’я Удачіна, студентка 1 курсу режисури кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв

У мене було дуже багато сумнівів. Планувала вступити на архітектуру, а потім зрозуміла, що давно займаюся анімацією і люблю знімати відео. Прийняла рішення вступати на режисуру.
Процес вступу для мене був стресовий. По-перше, я їздила у свій університет на підготовчі курси з режисури, вони мені допомогли, але витягли багато грошей й нервів. Я здавала велику творчу програму, що складалася з декількох етапів:
1. Співбесіда, на якій тебе можуть запитати про все завгодно: ставлення до кіно, твоє місто, історію свого прізвища. Мовляв, щоб зрозуміти, яка ти людина і чим живеш.
2. Вірш, байка і монолог, який я читала напам’ять.

Різниця у навчанні згодом

У мене дуже сильно змінилося ставлення до навчання. Взагалі по життю у мене комплекс відмінника. Я хочу, щоб все було ідеально. Перший семестр дуже сильно хвилювалася з приводу оцінок і засмутилася, що у мене не всі п’ятірки. Зараз ось на носі друга сесія, розумію, що набагато важливіше не те як складу її, а то себе реалізую. Я розвиваюся – знайшла дуже багато нових друзів, отримала багато досвіду, працюю на різних проєктах, як режисер, художник концептів, ілюстратор для книг. Це мене це набагато важливіше, ніж бали.

Як обрати майбутню професію?

Пріоритетне в цьому питанні — звертати увагу на те, чим ти захоплюєшся, що тобі дійсно до душі, а не вступати тому, що у тебе гарне ЗНО з англійської, наприклад, та піти на перекладача. А якщо складно визначитися, то можна взяти вільний рік і просто зрозуміти, що для тебе важливо в цьому житті і чим би ти хотів займатися надалі. Ти можеш працювати в різних сферах і визначитися.
Дотепер вважаю, що в будь-якій освіті найважливіше саморозвиток і бажання що-небудь робити. Тому навіть з нашою системою, далеко не досконалою, будь-яка людина може отримувати знання.

174291323_494050501949003_1809299226407467827_n

Данійоль Ратобильський, студент 2 курсу режисури неігрового кіно, Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого

Наприкінці 11 класу вибір майбутньої професії стояв дуже гостро. Більшу частину школярства думав, що буду журналістом та поїду до Львова. Але під кінець 11 класу моє життя зробило великий оберт й вирішив вступати до Києва.
Ще в школі намагався знімати якісь ролики. Наприклад, соціальну рекламу. З цього почалися мої відеоманіпуляції.

Мені пощастило, бо я вступив до цього жаху з коронавірусом. Мій вступ складався з:
1. Збирання усякої документації.
2. ЗНО і середній бал атестату складають доволі малий відсоток, бо головне це творчий конкурс. Але цей факт не означає, що до нього не потрібно готуватися!
3. Творчий конкурс. Він складався зі співбесіди (92 питання на різні кінотеми) та сценічного завдання. Зазначу, що на ній найголовніше – твій запал, а не великі знання кіноіндустрії. Головна помилка вступників: здаватися розумнішим. Будьте щирими та натхненними.
Сценічний німий етюд треба було показати із тим, кого побачив у коридорі приймальної комісій. Такого ж як і ти вступника. Просто вигадайте адекватну історію. Одразу скажу, Чапліна не беріть, вигадайте щось самостійно. Покажіть, що маєте інтуїтивне розуміння.

Особливості навчання режисера кіно

В цілому, дуже не малу частину в навчанні відіграє саме мій майстер. Якщо тобі не подобається майстер або ти не подобаєшся майстру – плідної роботи не буде. Через таку проблему в нас пішло багато людей. В мене її не виникло – ми знайшли контакт.
Найбільша різниця навчання на першому курсі і навчанні зараз, в кінці другого, — відношення до думки майстра. На першому курсі, коли ти приходиш, майстер починає пояснювати тобі за кіно, показує камери, розповідає все. Дає тобі завдання і ти переживаєш, як зробити за всіма канонами, а ще й творчість свою показати й не розчарувати майстра. Він для мене авторитет — метр. Від цієї думки стаєш залежним. Але згодом розумієш, що важливо прислухатися до себе.
Ще важливо у навчанні на творчій спеціальності — самоосвіта. Ти сам тончиш свій стиль, вчишся на помилках, вивчаєш індустрію.

Навчання в Україні — зручно

На батьківщині не буде експансії і поглинання іншими культурами. Будеш жити у своєму середовищі, яке впливає на те, що ти будеш виробляти. Творчі люди створюють культуру, а створювати її перебуваючи в епіцентрі, так би мовити, подій – легше та якісніше.

197404482_763106131041723_5389522604319986056_n

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Другие новости