“Батьківщину” позбавили державного фінансування

“Батьківщину” позбавили державного фінансування | Прихист

26 ноября 2020

Марина Щученко

У 4 кварталі 2020 року національне агентство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування «Батьківщини» Юлії Тимошенко через порушення у фінансовому звіті партії. Повідомляє сайт Громадського. Як пише рух "Чесно", у звіті партії за перший квартал 2020 року виявили наступні порушення: 

– відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
– відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ «Фінейт» на 45 тис. гривень;
– підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном (стосується Сумської та Київської обласних організацій);
– щодо донорів Київської міської організації та Кіровоградської обласної організації виявили невідповідність їхнього доходу та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017 — 2020 роках;
– договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки. Йдеться про гроші, які партія отримала з держбюджету як компенсацію витрат на парламентську виборчу кампанію.

Прийняте НАЗК рішення щодо позбавлення державного фінансування "Батьківщина" вирішила оскаржити в окружному суді Києва. Політична партія просить суд визнати протиправними дії працівників НАЗК при складані висновку про фінансовий звіт і скасувати наказ про припинення держфінансування. Окрім того, у «Батьківщині» просять на час розгляду справи і до вироку суду повернути їм фінансування. Наразі вирішується питання щодо правових підстав відкривати адміністративне провадження.

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Другие новости