У нікопольському районі пройшов патріотичний фестиваль “Дні слави Івана Сірка”

1 месяц назад

3 серпня поблизу  села Капулівка пройшов традиційний фестиваль, присвячений вшануванню пам’яті кошового отамана Чортомлицької Запорозької Січі Івана Сірка. Цей козак один з найвідоміших постатей в українській історії. Людина, яка все життя захищала українські землі. Не дивно, що саме його місце поховання стало своєрідним символом відродження українського козацтва в далекому 1990 році, коли з усіх куточків колишнього Радянську союзу з’їхалося понад 30 тисяч патріотів України, щоб відсвяткувати 500-річчя козацтва.

 


Вже в наші дні тут відбуваються заходи, куди приїжджають козацькі організації з усієї України, учасники АТО, волонтери та люди, які цікавляться власною історією та традиціями.

 


Офіційні заходи проходили на кургані, де розташоване поховання Івана Сірка. На полі перед ним проходила історична реконструкція бою. Був відтворений один з епізодів московського походу козаків на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.
На Співочому полі був організований кемп, куди всі бажаючи почали заїжджатися ще посеред минулого тижня. Цьогорічна програма складалася з показових боїв, виступів народних колективів та українських рок-гуртів.

 


Загалом маємо класний фестиваль з цікавим форматом та дуже мальовничим місцем проведення, який має всі шанси на зростання. Фестивальна культура в Україні зростає з кожним роком. В літню пору все більше людей хочуть мати можливість цікаво провести час не виїжджаючи за кордон. Можливо додати більшу сцену, запросити письменників, істориків, майстрів. Маємо можливість зробити крутий патріотичний фест на який будуть їздити з усієї України і скласти конкуренцію вже існуючим фестивалям.

Реклама