Радянські війська визволили село Веселе від нацистських загарбників

4 месяца назад


8 травня в селі Веселе Нікопольського району  відбулася військово-історична реконструкція, присвячена Дню пам’яті та примирення і 74-й річниці перемоги над нацизмом  у Другій Світовій війні.

 

Показовий бій влаштував запрошений військово-історичний клуб «Доблесть», в який входять такі міста як Дніпро, Запоріжжя, Мелітополь, Павлоград та інші. У реконструкції бою взяли участь 12 солдат  Вермахту,  1 німецький фотокореспондент та 16 солдат Червоної Армії. Учасники дійства максимально відтворили атмосферу тих подій. Для візуалізації використовували піротехнічні засоби та холості патрони до стрілецької зброї, був задіяний міномет 50-го калібру  та автомобіль "Велес" зі станковим кулеметом ДШК.

 

Реконструкція не легка справа. Щоб максимально точно відтворити військові події тих часів, учасники  мають підготуватися, детально вивчаючи історію бою. А щоб виглядати відповідно до епохи, купують чи самі шиють форму, копіюючи з оригіналів. Найбільша цінність - аутентичні речі тих часів, але такі дістати найскладніше.  


Подія привабила багатьох людей, в основному, це родини з дітьми та молодь. Особливо цікаво було дітям, для яких це можливість дізнатися, як виглядали та воювали солдати тих часів, побачити та доторкнутися до військової техніки і озброєння.

Реклама