Розлючені мешканці с. Чкалово перекрили дорогу

18.03.2019 в 16:21

Дороги в Дніпропетровській області та й взагалі по Україні – болюча тема для багатьох. Майже кожного дня з’являється чергова новина про те, що мешканці того чи іншого населеного пункту змушені виходити на дороги з протестами. Від наших підписників з с. Чкалово ми дізналися, що подібну акцію хочуть провести 17 березня і мешканці їх села, яких вже «дістало». Початок було заплановано на 8 ранку. Відправилися туди і журналісти нашої організації.


Всі зупинки по дорозі до с. Південного та с. Чкалово вкриті написами, які закликають усіх небайдужих звернути увагу на жахливий стан дороги та приєднатися до активістів. Відчути всі «радощі» дороги довелося й нам. Під’їжджаючи до місця збору акції , було млосне відчуття, ніби щойно взяли участь у родео, тільки приборкувати довелося не бика, а залишки асфальту. Проїжджаючи повз другий поворот на Південне, нашу увагу привернув знак пішохідного переходу, дивно було його побачити в не зовсім підходящому для цього місці , ще дивніше було, коли повертаючись назад (бо трохи переїхали пункт призначення), його ми вже його не побачили, однак тепер там стояла поліцейська машина. Пізніше виявилося, що нещасний знак лишився на тому ж місці, але тепер чомусь в лежачому положенні. Було помітно, що земля біля вирваного вказівника зовсім свіжа. Трохи пізніше нам випала нагода запитати голову сільської ради с. Чкалово Олександра Чернова хто ж і для чого скинув знак, на що нам відповіли, що ніякого знаку там ніколи в житті не було, і він нічого не бачив. Історія набирала вже містичних відтінків. Може то місцевість така чарівна, де дорожні знаки, немов магічні гриби, легко виростають за ніч після дощу, а побачивши водіїв, негайно ховаються?


Першими на місце приїхали поліцейські та сільський голова, який розповів, що


проблема цієї дороги стоїть вже не перший рік. Згідно з документами, що нам надали, депутати Чкалівської ОТГ зверталися в 2018 р. до в.о. голови державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака з проханням розглянути питання ремонту відрізка дороги протяжністю 15 км. автомобільної дороги Т-04-32 Нікополь-Малософіївка-Щорськ, але отримали відповідь, що зазначена ділянка не увійшла у перелік доріг для ремонтно-будівельних робіт, передбачених Кабінетом Міністрів в 2018 р. Побувши біля Південного, куди під’їхало ще декілька автомобілів, близько 40 хвилин, всі раптово «зірвалися» і рушили в напрямку с. Чкалово. Ось там вже і зібралася основна частина активістів, які почали ходити по пішохідному переходу, не даючи змогу проїхати іншим машинам. Взагалі ситуація була досить напружена, бо люди, доведені до відчаю, вже не хотіли слухати умовлянь та обіцянок, а вимагали рішучих дій.


Такі протестні акції – дуже неоднозначна практика, яка викликає нарікання з боку тих людей, які опиняються в ситуації, коли через мітингувальників не можуть потрапити до місця призначення і змушенні або об’їжджати, або чекати закінчення акції. Чкалівці ж кажуть, що все розуміють, але якби вони мали інші важелі впливу , то давно вже їх випробували. А перекриття дороги – вимушена тимчасова дія. В 2017 р. вже проводився подібний захід і це дійсно спрацювало, хоч і не в повному обсязі та досить не якісно, але було проведено певні ремонтні роботи. Як бачимо надовго такого «ремонту» не вистачило. Багато людей працюють в місті і змушені добиратися такими дорогами майже кожного дня.


Запевняють, що якщо сьогоднішня акція не викличе реакції влади, то вони продовжуватимуть їх і надалі, аж поки їх не буде почуто. Кажуть, що втомилися боятися за своїх дітей , які змушені їздити в школу аварійним відрізком автодороги. А ще, що хоч мають підтримку більшості громади, але прийти наважилися далеко не всі, оскільки бояться втрати роботу на птахофермі.


Трохи поспілкувавшись з мешканцями сіл, ми зрозуміли, що погана дорога – лише верхівка айсбергу, а крім неї проблем в селі вистачає, це водопостачання (якого в селі немає вже 15 років), недобудови і багато іншого. Але, як то


кажуть: «Це вже зовсім інша історія». Один з активістів люб’язно провів нам авто-екскурсію селом, що б ми впевнилися, що все, що ми сьогодні почули від чкалівців - чистісінька правда. Що ж саме побачили наші журналісти і якими бідами переймаються селяни, дивіться в наступних сюжетах.Рекомендуем к просмотру:

Никопольчане заряжают телефоны и выходят в Интернет при помощи лавочки

В Нікополі вперше пройшов фестиваль «Майстерня міста»

Подробности трагедии в Херсоне прямо из здания суда

Комментарии: