Занедбана спадщина

21.03.2019 в 19:17

Проблема порожніх та занедбаних будівель у місті стоїть поруч із проблемами доріг комунального значення.


Питання напівзруйнованих приміщень, які мають культурно-історичне значення, а для містян потенційно небезбечні, повинно гостро стояти не лише серед мешканців міста а й серед очільників.


Занедбана спадщина - саме так можна назвати будівлю восьмикласного комерційного училища по вулиці Херсонській. У дореволюційному Нікополі цей навчальний заклад утримувався на приватні купецькі кошти, управлявся Міністерством фінансів та був кращим серед міських закладів освіти.


Більшість мешканців міста знають цю будівлю як гінекологічне відділення 1-ої міської лікарні. На даний час це колишнє відділення лікарні знаходиться на балансі комунального підприємства “Міська житлово-технічна інспекція”. Будівля знаходиться в стані руйнації, саме тому подальше її використання за призначенням неможливе.


Вона є об’єктом культурної спадщини за видом “архітектура” та входить до меж зони охорони археологічного культурного шару. Згідно ст. 22 Закону України про охорону культурної спадщини, пам’ятки, їхні частини, повязане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, переміщувати на інше місце.


На сьогоднішній день про цільове використання культурної спадщини чи про можливу реконструкцію архітектурної пам’ятки мова не йде взагалі. Будівля залишається без особливої уваги, і є потенційно небезпечним середовищем для мешканців міста.Рекомендуем к просмотру:

Никопольчане заряжают телефоны и выходят в Интернет при помощи лавочки

В Нікополі вперше пройшов фестиваль «Майстерня міста»

Подробности трагедии в Херсоне прямо из здания суда

Комментарии: