У Нікополі зафіксовані випадки кору. Вакцина в місті є! Зробіть щеплення

03.02.2019 в 16:06

Значний за географічним масштабом та кількістю захворювань спалах кору охопив Україну ще наприкінці 2017 року. Тоді у Міністерстві охорони здоров'я України коментували, що це прогнозовано і пояснюється низьким охопленням щепленнями дітей, а також циклічністю. За останні 15 років в нашій країні було зафіксовано три епідемічні підйоми захворювання на кір з періодичними циклами в 5-6 років: в 2001, 2006 і 2012 роках.


Минув рік, кір і далі крокує Україною, забираючи життя наших громадян. Випадки поодиноких захворювань фіксуються і у медичних документах мешканців нашого міста.


На сьогоднішній день у Нікополі зареєстровано 5 випадків захворювання на кір. Про це на сесії Нікопольської міської ради повідомив начальник відділу охорони здоров'я Анатолій Сукач.


За існуючими даними, в нашому місті вже проведено 948 щеплень дітям віком від 6 до 7 років та від 8 до 16 років у кількості 7 925.


Відділом охорони здоров'я був проведений моніторинг серед шкіл міста, який показав, що дітям віком від 6 до 7 років необхідно зробити 615 щеплень та 911 щепленнь дітям від 8 до 16 років. Анатолій Сукач повідомив, що відділом охорони здоров'я буде надано висновок щодо профілактики кору. Його оприлюднять в засобах масової інформації.


Вакцину американського та бельгійського виробництва місто вже отримало. Тож не вагайтеся і захищайте здоров'я ваших дітей.


Нагадаємо:


Кір - висококонтагіозне інфекційне захворювання, що викликається вірусом кору. Ліків від хвороби не існує. Єдиний захист - вакцинація. Щоб запобігти захворюванню або значно зменшити інтенсивність його проявів, потрібно мати два щеплення (за календарем - у 12 місяців та 6 років, або з інтервалом не менше 1 місяця при порушенні календаря).


Кір починається із симптомів застуди - кашель, нежить, кон'юктивіт. Висип з'являється пізніше і тоді діагноз майже не викликає сумнівів.


Небезпечний кір своїми ускладненнями: пневмонією та енцефалітом. В Україні за 2 роки внаслідок ускладнень кору померло більше 15 людей, більшість з яких нещеплені діти.


Звертайтеся до сімейного лікаря та захистіть насамперед своїх дітей від небезпечної хвороби.


Рекомендуем к просмотру:

Сегодня попрощались с семьей никопольчан, погибшей в ДТП на Херсонщине

Поговорим про электромобили?

В Никополе сорвалась юбилейная 50-я сессия городского совета

Комментарии: