ГО “Прихист” звертається до служби автомобільних доріг у Запорізькій області

28.01.2019 в 17:57

Автомобільна дорога Р-73 /Н-08/ відноситься до доріг загального користування.


При цьому частина дороги Р-73 /Н-08/ на ділянці км 7+595 - км 64+140 знаходиться на балансі служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області, а частина зазначеної дороги, що знаходиться перед трасою Дніпро-Запоріжжя знаходиться на балансі служби автомобільних доріг у Запорізькій області.


Служби автомобільних доріг зобов'язані організовувати належне утримання та розвиток автомобільних доріг загального користування, що обліковуються на її балансі, та підтримувати безпечні та безперебійні умови руху на них.


Необхідно зазначити, що служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області провела тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-73/Н-08/ - Нікополь на ділянці км 7+595 - км 64+140 (окремими ділянками) (45233142-6 ремонт доріг) та роботи мають бути завершені до 31.12.2019 року.


В той же час служба автомобільних доріг у Запорізькій області не веде жодної діяльності щодо поліпшення ситуації на дорозі, що знаходиться у неї на балансі, при тому, що дорога знаходиться в жахливому стані, та унеможливлює нормальну експлуатацію зазначеної дороги.


Органом, що здійснює управління автомобільними дорогами загального користування, є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства. (ст. 10 Закону України «Про автомобільні дороги»).


Відповідно до Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 439, Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства.


Одним із основних завдань Укравтодору є реалізація державної політики у сфері дорожнього господарства та здійснення державного управління автомобільними дорогами загального користування (далі - автомобільні дороги).


Відповідно до пп.2 п.4 Положення, Укравтодор відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує організацію будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами і нормами.


Аналогічне зазначене і у Законі України «Про автомобільні дороги» (ст.12), до повноважень належить організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення відповідно до державних будівельних норм і стандартів, а також переліків об’єктів та обсягів бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування, затверджених Кабінетом Міністрів України, а також здійснення контролю за станом автомобільних доріг загального користування державного значення, виявлення аварійно-небезпечних місць (ділянок) та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод і здійснення заходів щодо їх ліквідації.


Відповідно до ст.13 Закону України «Про автомобільні дороги», орган державного управління автомобільними дорогами загального користування (Укравтодор) відповідає за: 1) стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування; 2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування; 3) відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування у порядку, визначеному законом.


З огляду на викладене звертаємось до служби автомобільних доріг у Запорізькій області та просимо виконати свої прямі обов’язки та вжити заходів щодо ліквідації аварійно-небезпечної ділянки дороги Р-73 /Н-08/ та провести необхідні ремонтні роботи.Рекомендуем к просмотру:

Сегодня попрощались с семьей никопольчан, погибшей в ДТП на Херсонщине

Поговорим про электромобили?

В Никополе сорвалась юбилейная 50-я сессия городского совета

Комментарии: