Відбувся II-ий брифінг у Нікопольській місцевій прокуратурі

14.12.2018 в 06:50

13 грудня в Нікопольській місцевій прокуратурі відбувся другий брифінг для журналістів. Заступник керівника Нікопольської місцевої прокуратури, Олександр Войнов, розповідав про роботу органу стосовно правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Позитивним результатом в роботі прокуратури, зі слів Олександра Миколайовича, є налагодження взаємодії з громадськими організаціями. Так, завдяки співпраці з громадською організацією “Комітет люстраціі”, було повідомлено про деякі факти порушеннь фінансового контролю. Це стосується подання декларації з недостовірною або неповною інформацією депутатами Нікопольскої міської ради. Зазначена інформація була направлена до НАЗК за належністю та розгляду по суті. Нікопольською місцевою прокуратурою було зібрано інформацію, щодо неналежного заповнення або укриття даних при поданні декларації за 2017 рік сімома депутатами Нікопольскої міської ради. Так, деякі депутати зазначали, що вони взагалі не мають, не користуються і не проживають у будь-якому якому житлі, не заробили протягом 2017 року жодної копійки та зазначали неправдоподібні відомості стосовно членів своєї родини, їх статків та житла. “По зазначеним фактам було направлено інформацію до Національного агентства з питань запобігання корупції у вересні 2018 року. В листопаді цього ж року було отримано відповідь про те, що відповідно до пункту 7 порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, вповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, визначено приоритетність, у якій проводиться повна перевірка декларацій. З огляду на це, надана нікопольською місцевою прокуратурою інформація буде перевірятись в шосту або в сьому чергу в залежності від того, до якої категорії будуть віднесені зазначені відомості”, - повідомив Олександр Войнов журналістам.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КуоАП особа може бути притягнена до адміністративної відповідальності за правопорушення повязане з корупцією лише протягом трьох місяців з моменту його виявлення. Скоріш за все, всі семеро осіб уникнуть будь-якої відповідальності. Лише тоді, коли в їх діях або недостовірних відомостях, висвітлених в деклараціях, будуть знайдені ознаки кримінального правопорушення, саме в цьому разі особа буде притянута до відповідальності. Так як ознаки правопорушення не знайдені, або ще не знайдені, прізвища тих 7-ми депутатів Войнов не оголосив. Стосовно числових показників станом на 10 грудня 2018 року, Нікопольською прокуратурою розглянуто та зібрано 28 матеріалів про адміністративні правопорушення, які повязані з корупцією. За цими фактами документи були направлені до прокуратури області, яка, в свою чергу, передала їх до Управління захисту економіки у Дніпропетровській області. Після перевірки УЗЕ були складені протоколи. На теперішній час, девять із зазначених протоколів розглянуто, а вказаних у документах осіб притягнуто до відповідальності.
“З моменту проведення минулого брифінгу, - зазначив Олександр Войнов, - у вересні місяці розглянуто додаткові справи стосовно прапорщика цивільного захисту 33-ої державної пожежно-рятувальної частини (м. Марганець), начальника караулу 56-ої державної пожежно-рятувальної частини (Томаківський район). У жовтні - стосовно секретаря Вищетарасівської сільської ради, у листопаді - стосовно директора Преображенського виконавчого комітету Томаківської селищної ради. Всіх зазначених осіб визнано винними та притягнуто до відповідальності з накладанням штрафу 850 грн".
Як ми бачимо, одним з основних завдань органів прокуратури на сучасному етапі є протидія проявам корупції, масштаби якої створюють реальну загрозу стабільності і безпеки суспільства, підривають довіру до правоохоронних органів, породжують соціальну напруженість.
Але не так все сталося, як гадалося. Олександр Миколайович вважає, що через недоліки законодавства прокурор позбавлений можливості належним чином оскаржити деякі рішення суду, оскільки заяви прокуратури розглядаються лише у випадку, коли стосовно особи прймається рішення пов`язане з обмеженням її свободи. “Якщо особу фактично неможливо якимось чином притягнути до відповідальності, так щоб була обмежена її свобода, ми оскаржувати таке рішення суду не можемо. Наша думка стосовно того, що в якомусь випадку суд прийняв незаконне рішення, залишається лише нашою думкою”, - прокометував заступник креівника Нікопольської місцевої прокуратури.
Незважаючи на це, місцеві прокурори все ж орієнтовані на плідну працю, яка полягає в своєчасному виявленні корупційних проявів, а також причин і умов, які їх створюють.
Поделиться

Рекомендуем к просмотру:

Чисто не там, где метут, а там, где не сорят

Семья погорельцев нуждается в нашей помощи!

Занедбана спадщина

Комментарии:

Добавить комментарий