ШКОЛИ МІСТА ЗНОВУ ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ КЕРІВНИКІВ

01.11.2018 в 10:56

На сесії 31 жовтня депутати Нікопольської міської ради вкотре розглядали питання, пов'язане з положенням про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти. І знову його не затвердили. Одразу після оголошення питання на трибуну вийшла депутат від фракції «Відродження» Тетяна Обидена й озвучила три своїх пропозиції: внести зміни до *пунктів 6, 9 та 12. Після її виступу була оголошена перерва. Повернувшись до зали, депутатський корпус заслухав начальника освіти і науки Олену Селютіну та розпочав голосування за пропозиції Тетяни Славівни. Депутати затвердили пропозиції лише за двома пунктами — 6 і 12. Не погодились із пропозицією до пункту 9 й не затвердили рішення в цілому. Одразу після голосування Дмитро Бичков запропонував повернутись до освітнього питання в кінці сесії й проголосувати за нього повторно. Так і зробили. Але повторне голосування позитивного результату не дало. Депутати проголосували так само, як і першого разу.

Після повторного голосування начальник відділу освіти і науки Олена Селютіна прокоментувала журналістам ситуацію, пов'язану з прийняттям положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти. Слід зазначити, що прийняти положення депутати намагаються вже не перший місяць. Загалом, Олена Миколаївна не задоволена результатами голосування. Оскільки ще на місяць п'ять шкіл (№№1, 11, 24, 25 і 13) залишились без директорів.

«В кожній школі є свої проблеми. Для їх вирішення там повинен з'явитися директор» - сказала начальник відділу освіти. Оголосити конкурс на посади без затвердження депутатами згідно закону вони не можуть. У березні нинішнього року вийшов наказ, що положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти повинні затверджувати на місцях. У травні наказ вступив в дію. В тому ж місяці на сесію Нікопольської міської ради винесли перший варіант положення, який не затвердили депутати. Після травневої сесії відділ освіти і науки доопрацьовував положення. З положенням вони пройшли усі депутатські комісії. Для Олени Селютіної найголовніше при ухваленні даного положення дотриматись закону та максимально зберегти принцип «народовладдя». Чиновниця вважає, що в першу чергу потрібно дати право вибору трудовим колективам, куди прийде працювати новий керівник.

Якщо говорити по пропозиціям, які пропонувала Тетяна Обидена, то у шостому пункті вона пропонувала поправку щодо вакантної посади.

«Від того, що пропонується ввести термін, насправді нічого глобально не змінюється. Саме поняття «вакантна посада» має на увазі, що сьогодні є 5 вакантних посад, а завтра хтось звільнився і з'являється ще одне місце. Це гра слів. Даний пункт відповідає повністю типовому положенню. Єдина його відмінність тільки у рядку, про який говорила Тетяна Славівна. Цей рядок вставили через те, що на сьогоднішній день у нас є п'ять вакантних місць. Якщо для вакансій, які з'являтимуться в майбутньому у положенні все чітко прописано, то дане речення стосується тільки існуючих посад. На випадок його непрописання, якщо майбутній кандидат на посаду директора школи піде до суду, то він зразу зверне увагу на недотримання нами 10 днів. Але суть пункту не змінюється», - розповіла Олена Миколаївна.

Відносно складу комісії та входження профспілок до нього у депутатів думки різні. В сфері освіти є певний юридичний колапс через наявність декількох законів. Закон про середню загальну освіту, закон про освіту і є ще галузева угода. Галузева угода – це також закон, підписаний Лілію Гриневич, профспілковим комітетом України, у якому йде мова про те, що профспілки повинні зайти на рівних умовах в комісію. Але в законі такого пункту немає. Аби знайти компроміс відділ освіти прописав, що колективи можуть делегувати кому вони довіряють і розуміють, що ця людина зможе сказати думку всього колективу.

Стосовно цієї пропозиції Селютіна вважає, що не треба забирати право у колективів приймати участь в обранні директора. Адже саме колективам доведеться працювати з новими директорами. Окрім того, Олена Миколаївна не дуже рада, що вона буде головою комісії. Вона не згодна й з думкою, що голова комісії є головою ради директорів шкіл. У законі прописано, що до складу комісії входять представники різних груп: представники виконавчої влади,батьків, педагогічного колективу, ради керівників закладів освіти. Всі представники повинні зайти у рівній кількості. У нас в місті створена рада директорів шкіл, яка зареєстрована на директора середньої школи №6, саме він і обере членів комісії.

Що ж до форми голосування, то у запропонованому положенні зазначено, що на початку роботи комісія має право обрати форму голосування, відкритого або таємного. У разі прийняття поправки голосування буде таємним. Для самого відділу освіти запропоноване положення є найбільш оптимальним. Його знову будуть виносити на наступну сесії.

Останніми роками директорів шкіл також призначали на конкурсній основі за положеннями, які були затвердженні на законному рівні. При написанні положення відділ освіти чітко дотримувався закону України.

Причиною появи п'яти вакантних місць у школах є декілька причин . У школах №№1 та 24 у директорів закінчилися контракти, а у школах №№11, 13 і 25 очільники вийшли на пенсію.

   

*П. 6 – доповнити абзац «у разі наявності вакантної посади на посаду керівника закладу освіти до 31 грудня 2018 року».

П. 9 – викласти в наступній редакції: “Для проведення конкурсного відбору відділ освіти і науки Нікопольської міської ради затверджує персональний склад конкурсної комісії, до складу якої входять:

- голова ради директорів загальноосвітніх закладів м. Нікополя - голова комісії;

- представники засновника: Голова постійної депутатської комісії Нікопольської міської ради з питань освіти, заступник голови комісії, начальник відділу освіти і науки Нікопольської міської ради;

- представники трудового колективу закладу загальної середньої освіти, в якому обирається керівник. 2 особи, обрані на загальних трудових зборах трудового колективу, на яких присутні не менше двох третин працівників. Рішення зборів трудового колективу оформляється відповідним протоколом, в якому зазначається прізвища двох працівників;

- представники об'єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти, в якому обирається керівник. 2 особи обрані на загально-шкільних батьківських зборах, на яких присутні представники кожного класу закладу освіти. Рішення зборів оформлюється відповідним протоколом, в якому зазначається прізвища двох представників.

- представник громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти. Одна особа обрана на зборах громадської організації, на яких присутні не менше половини її членів. Рішення зборів оформлюється відповідним протоколом, в якому зазначається прізвище представника. Протоколи із зазначенням представників від трудового колективу, об'єднання батьків учнів (вихованців), громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти подаються до відділу освіти і науки Нікопольської міської ради протягом 10 робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору на веб-сайті Нікопольської міської ради.

П.12 - виключити слова “відкритого або”.

 
Поделиться
Рекомендуем к просмотру:

Помощь или заработок? Суррогатное материнство: возможность исполнить мечту или эксплуатация женского тела?

Жители нашего региона продолжают «вестись» на обман с установкой металлопластиковых окон

Главный «недострой» Никополя

Комментарии:

Добавить комментарий