Розповіли про новини напередодні виборів

30.10.2018 в 14:27

23 жовтня у Києві пройшла конференція «Якість новин напередодні виборів: старі і нові виклики» для представників мас-медіа з усієї України. Організований захід був Інститутом масової інформації у партнерстві з Тексти.org.ua та «Детектором медіа» та за підтримки Чешського посольства та офісу Ради Європи України. Від Нікополя та #ГО «Прихист» участь у конференції взяла журналіст Марина Щученко.

Конференція була поділена на три сесії. Перша була присвячена темі «Якість новин виборів: останні виклики і прогноз на майбутнє», друга – «Саморегулювання ЗМІ напередодні виборів: чи можливе об'єднання?», третя - «Роль ЗМІ у предвиборних компаніях». Під час кожної з трьох тем постійно змінювались спікери. По закінченню лекцій журналісти ставили питання спікерам. Першу тему з регіональними колегами обговорювали Роман Кульчинський - головний редактор Тексти.org.ua, Олена Голуб - медіа-експертка Інституту масової інформації, Роман Вінтонів - член правління «UA.Суспільне», Катерина Каберник – головний редактор сайту The Babel, Олексій Братащук – журналіст сайту «Українська правда», Галина Смірнова – старша спеціалістка проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні». Другу тему обговорювали Наталія Лигачова- голова правління ГО «Детектор.медіа», Андрій Куликов – голова комісії з журналістської етики, Катерина Сергацкова – головна редакторка видання «Заборона», Олександр Бурмагін – медіа-юрист ГО «Платформа прав людини», Марина Сингаївська – головна редакторка Укрінформу, Денис Бігус – натхненник bihus.info, Наталія Виговська – викладач факультету ЗНТУ. І останню, третю тему, обговорювали Вікторія Сюмар – голова Комітету ВР з захисту свободи слова та інформаційної політики, Євген Глібвицький – експерт з довготермінових стратегій, директор компанії Про.Мова, Володимир Вятрович - голова інституту національної пам'яті, Олена Шкарпова – головний редактор VoxChek, Ольга Айвазовська – голова правління ВГО «Громадська мережа «ОПОРА», Ігор Фещенко - аналітик з партійних фінансі «Чесно» і Роман Головенко – медіа-юрист Інституту масової інформації.

Розпочалась конференція з презентації результатів дослідження якості 50-ти найпопулярніших новинних сайтів України експертами ГО «Інститут масової інформації». В ході дослідження експерти проаналізували 5000 новин, де майже 1000 матеріалів не відповідали журналістським стандартам. За результати дослідження найкраще дотримуються журналістських стандартів сайти Liga.net, Hromadske.ua, radiosvoboda.org, ukrinform. А найгірші показники мають сайти znaj.ua, from-ua, politika.net, apostrophe.ua, telegraf.com.ua, vesti.ru та kp.ru. Найчастіше працівники цих сайтів використовували у роботі ненадійні джерела інформації такі, як пости з соціальних мереж, сумнівні сайти тощо.

Після презентації почалась дискусія щодо об'єднання журналістської спільноти напередодні виборів. На жаль, не всі експерти вірять в об'єднання журналістів. Адже одним з голових питань стало з ким об'єднуватись та як? Спікери конференції не бажають об'єднання з лідерами вищезгаданого рейтингу по недотриманню журналістських стандартів. Окрім того, присутні піднімали питання відносно «фейків» та «джинси». Роман Вінтонів навіть запропонував об'єднатися й досліджувати «фейки». А що ж до «джинси», то слухачам розповіли про основних її замовників. В рамках проекту «Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ» громадська організація «Інститут масової інформації» проаналізував 46 українських онлайн-медіа. За їх результатами у 70% ЗМІ новинна стрічка містила не марковані замовні матеріали. В той самий час, головний редактор VoxChek Олена Шкарпова розповіла, показуючи власні дослідження, зроблені на основі виступів політиків протягом нинішньої їхньої каденції , що передвиборча компанія у Ляшка, Тимошенко та інших їх колег почалась ще у 2014 році. Окрім того, вона навела конкретні приклади, де політики використовували маніпуляцію та популізм. А ще розповіла, що її видання не дуже часто запрошують на всеукраїнські канали з результатами дослідження, які проводить фактчек-проект.

Закінчилась конференція оголошенням переможців конкурсу «Лови фейк», який проводив інститут масової інформації напередодні.

photo5389014978507418013 photo5389014978507418012 photo5389014978507418011


Рекомендуем к просмотру:

В Нікопольській районній лікарні з’явився унікальний пересувний медичний кабінет, а незабаром відкриють відділення гемодіалізу

Андрій Шипко передав лікарняне обладнання на мільйони гривень

«Позивний Кассандра»: учасниця АТО презентувала в Нікополі книгу спогадів про війну на Сході України

Комментарии: