Нікополь поділився досвідом реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

11.10.2018 в 10:28

Минулої п'ятниці, 5 жовтня, відбулась робоча нарада щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також поширення досвіду роботи Нікополя у даному напрямку. Нарада проходила під головуванням заступника міського голови Ольги Коник. На нараді були присутніми: заступник міського голови Марганцю Тетяна Платонова, начальник Нікопольського центру для дітей, сім'ї та молоді Оксана Грицик, координатор мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі в Нікополі та Нікопольському районі, Маргарита Кравцова.

У ході наради заступник міського голови Ольга Коник звернула увагу присутніх на діючий закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Даний закон запроваджує комплексний підхід і забезпечує підґрунття для створення дієвого механізму для надання допомоги та захисту постраждалих осіб. Окрім того, під час наради було наголошено на необхідності проведення програми попередження насильства серед населення, а також своєчасного реагування на випадки домашнього насильства. Координатор мобільної бригади, Маргарита Кравцова, поділилася досвідом роботи щодо забезпечення найбільш вразливих категорій – жінок та жінок-підлітків, які зазнали насильства, зокрема і під час збройного конфлікту на Сході України. На території міста Нікополя та Нікопольського району вищезгадана мобільна бригада працює з листопада 2015 року за фінансової підтримки фонду народонаселення ООН та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». За три роки праці мобільна бригада виявила 1333 випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з них постраждалих жіночої статі - 90%. Наведені статистичні дані підтверджують необхідність створення притулку для постраждалих від домашнього насильства. Саме його створення і стало основою зустрічі. Присутні на зустрічі гості з Марганцю цікавились досвідом напрацювань Нікополя у сфері протидії домашньому насильству.

Поки у Нікополі думають над створенням притулку для постраждалих від домашнього насильства, Нікопольський центр для сім'ї, дітей та молоді повідомляє куди можна звернутись у випадку проявів насильства. А саме:

- До МВ УМВС України – вул. Станіславського, 1.

- До відділу сім’ї та молоді та позашкільної освіти – вул. Електрометалургів,17/1

- До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – вул. Електрометалургів,17/1, тел. 0662964092

- До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги жертвам гендерно-обумовленого насилля м. Нікополя та Нікопольського району – 099-366-63-65, 063-026-88-29.

- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 або 386 (короткий номер з мобільного).3bc535fd5c7c20100fdc44948c4fdc58_fitted_740x0


Рекомендуем к просмотру:

В Нікопольській районній лікарні з’явився унікальний пересувний медичний кабінет, а незабаром відкриють відділення гемодіалізу

Андрій Шипко передав лікарняне обладнання на мільйони гривень

«Позивний Кассандра»: учасниця АТО презентувала в Нікополі книгу спогадів про війну на Сході України

Комментарии: