На Дніпропетровщині закликають добровільно здати зброю

08.10.2018 в 06:20

З 1 по 31 жовтня в Дніпропетровській області поліція оголосила місячник добровільної здачі зброї, протягом якого мешканці Нікополя та району мають можливість добровільно здати боєприпаси, вибухові матеріали, зброю або зареєструвати їх. Співробітники поліції нагадують, що громадяни, які протягом місяця добровільно здадуть до органів внутрішніх справ зброю(боєприпаси, вибухівку, вогнепальну, газову, мисливську, холодну зброю, спеціальні засоби вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв) будуть звільнені від кримінальної та адміністративної відповідальності. Водночас вони наголошують, що згідно ст. 1 ч.3 Кримінального Кодексу України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, передача чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів вибухових речовин або вибухових пристроїв карається законом у вигляді позбавлення волі строком від трьох до п'яти років. Якщо протягом місяця людина добровільно здасть зброю, вона буде звільнена від кримінальної відповідальності згідно ч.3 статті 263 Кримінального Кодексу України. Протягом місяця мешканцям міста та району, які зберігали або знайшли вогнепальну зброю, боєприпаси або вибухові речовини, потрібно звернутися з заявою про добровільну здачу вищезгаданих предметів до Нікопольського ВП ГУНП. Після здачі зброї громадянин отримує квитанцію про її прийом в ГУНП з підписом посадової особи та скріпленою гербовою печаткою.

Зброя, як підлягає реєстрації в ГУНП(мисливська, нарізна, гладкоствольна, газова), спочатку повинна бути перевірена на причетність або приналежніть до злочинів, а потім зареєстрована на громадянина України. За більш детальнішою інформацією про порядок добровільної здачі зброї мешканці Нікополя та району можуть звертатися у Нікопольський відділ поліції до дозвільної системи за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 5 або за телефоном: «102», 0505047488, 0958125686.

Місячник добровільної здачі зброї проводиться з метою захисту громадян від злочинних посягань із застосуванням зброї, попередження крадіжок вогнепальної зброї, та обліку незареєстрованої зброї, наведення відповідного порядку по забезпеченню надійного її зберігання, реєстрації тих видів зброї, яка за технічним станом придатна до використання, але на які немає відповідних документів. Також місячник добровільної здачі зброї проводиться з метою попередження тяжких злочинів з використанням незареєстрованної зброї. Зараз тривають воєнні дії на Сході нашої держави, у зв'язку з цим в незаконному обігу перебуває значна кількість вогнепальної зброї.

43000355_2138170353123916_129955144757411840_n


Рекомендуем к просмотру:

В Нікопольській районній лікарні з’явився унікальний пересувний медичний кабінет, а незабаром відкриють відділення гемодіалізу

Андрій Шипко передав лікарняне обладнання на мільйони гривень

«Позивний Кассандра»: учасниця АТО презентувала в Нікополі книгу спогадів про війну на Сході України

Комментарии: