Українська влада каже “ні” зарплатні у конвертах.

18.09.2018 в 06:16

    Проблем у сучасної економіки нашої країни достатньо і однією з таких виразок на її тілі є “зарплатня у конвертах”. Більш того, “тіньова зарплатня” погіршує стан ринку праці і призводить до негативних наслідків для бюджету держави. Для того, щоб врегулювати це питання 5 вересня 2018 Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

    Цим рішенням  передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Водночас йдеться про посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

    Перевірки проводитимуть переважно на підприємствах (ТОВ, ФОП, ПП), де переважній більшості працівників виплачують «мінімалку». Виходячи з документів підприємства, буде підраховано, скільки працівників перебуває в офісі й скільки значиться на паперах. Також перевірять, чи збігається зарплата працівників із середнім рівнем зарплати в країні (на 1 серпня 2018 року - 9 тисяч 170 гривень).

    Щодо штрафів, то вони обчислюються сотнями тисяч гривень. Наприклад, за неоформленого працівника компанії можуть виписати штраф розміром 30 мінімальних зарплат (на сьогодні 111 тисяч 690 гривень), а за недопущення інспектора до перевірки оштрафувати на 100 «мінімалок» (372 тисячі 300 гривень).

    Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов за результатами здійснення заходів державного нагляду й контролю роботодавця за дотриманням законодавства про працю. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

    Додатково зазначимо, що у м.Нікополь відділ з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проводить позапланові інспекційні відвідування у суб’єктів господарювання, в ході яких складаються акти інспекційного відвідування про порушення законодавства про працю. Також є випадки накладення величезних штрафів.

    “ДЕцентралізація”, “ДЕкомуніцазія”...Чи має хоча б один з вказаних процесів позитивні наслідки для країни та її громадян? Питання риторичне. Що ж до “детінізації”. Маємо надію, що префікс “де” хоча б у даному випадку, відіграє свою роль не лише у будові українскього слова, а й у розбудові сучасної, міцної та прозорої економіки України. (Значення префіксу “де” - відсутність, скасування, усунення )chim_mozhe_buti_nebezpechnoyu_dlya


Рекомендуем к просмотру:

Сегодня попрощались с семьей никопольчан, погибшей в ДТП на Херсонщине

Поговорим про электромобили?

В Никополе сорвалась юбилейная 50-я сессия городского совета

Комментарии: