У Нікополі почала свою роботу найбільша сонячна електростанція в регіоні

2 года назад
У Нікополі почала свою роботу найбільша сонячна електростанція в регіоні
 
Сонце – це невичерпне джерело тепла і світла для всього живого на планеті. Завдяки сонячному випромінюванню на Землі з’явилася паливна сировина, запаси якої з кожним роком вичерпуються. Саме тому людство постійно знаходиться у пошуках альтернативних джерел енергії. До найперспективніших екологічних розробок відносится перетворення сонячного випромінювання в електроенергію.
 
Наше місто стало першим регіоном, де побудували найбільшу у Дніпропетровській області сонячну електростанцію. На офіційному відкритті, яке відбулося 26 січня, були присутні представники обласної та міської влади, керівництво ПАТ НЗФ та почесні гості – представники кампанії – інвестора та посол Канади в Україні.
 
10,5 мільйонів євро, та пів року будівництва знадобилось канадській компанії TIU Canada, для того, щоб на території поблизу Нікопольського Заводу Феросплавів з’явилась сонячна електростанція. Інженерна споруда розташована на земельній ділянці площею в 15 Га. Складається з 32-х тисяч панелей та 392-х інверторів, які перетворюють енергію сонця в електричну. Географічне положення нашого міста дозволяє отримувати максимальний потік сонячної енергії на рівні 1000 Ватт/1 м2, це ставить Нікополь на рівні з такими південними регіонами, як Херсон та Миколаїв.
 
Отримання сонячно сонячної енергії за допомогою монокристалічних панелей, дозволяє зменшити кількість викидів вуглекислого газу у навколишнє середовище, майже на 12 тисяч тон на рік. Саме таку трансформовану сонячну енергію державне підприємство «Енергоринок» купує у компаній по спеціальному «зеленому тарифу».
Міський голова Андрій Фісак зазначив, що Нікополь виходить на новий рівень співпраці з іноземними інвесторами. Президент«Refraction Asset Management» Майкл Юркович зазначив, що TIU Canada – перша компанія, яка інвестувала кошти в нашу країну в рамках угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.
 
Відкриття сонячної електростанції стало вагомим кроком у налагодженні співробітництва з іноземними інвесторами. Це важливо не лише для України, а і для Нікополя. Адже окрім створення нових робочих місць, в міський бюджет, будуть надходити кошти від оренди земельної ділянки на якій розташована сонячна станція.
Реклама